Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

Tercie na sportovním kurzu

Bylo ráno 15. září a my jsme se sešli před budovou našeho gymnázia. Všichni jsme byli plni očekávání a tiše jsme doufali, že nás na konci bude stejně jako na začátku, a dopadne to tudíž lépe než náš poslední kurz. Naložili jsme autobus svými zavazadly a sportovním náčiním a vyrazili jsme směr Horní Poříčí. Po hodině a půl cesty na nás už čekal areál v celé své kráse. Zabydleli jsme se v chatkách, přičemž jsme utrpěli šok v podobě zimy na pokojích. I to jsme ale zvládli a byl čas na společný program.

Rozlosovali jsme se do týmů a čekala nás hra, kde o zmatek nebylo nouze. Cílem bylo sesbírat kartičky s různými tvary, barvami a vzory a z těch poskládat kombinace, které byly různě bodově ohodnocené. Vtip byl v tom, že ne každý stihl vzít to, co chtěl, a tak jsme se ke konci uchýlili k nenápadné spolupráci mezi týmy. Potom následovala večeře a osobní volno s prostorem na sportovní turnaje.

Většinu dalších dopolední jsme pak strávili řízenou výukou sportů. Vyzkoušeli jsme si tak volejbal, pink ponk, fotbal, florbal, softbal a další. Odpoledne se pak nesla v duchu týmových her. Mezi ty nejvíce intenzivní patřila takzvaná 93 nebo Škola magie. V první zmíněné bylo cílem oběhnout areál co nejvíckrát. Bohužel to ale nebylo tak jednoduché. Do cesty nám přišly čtyři překážky, a to jedno kolo pozadu, další se zátěží v podobě basketbalových míčů, dále jedno kolečko za ruku s kamarádem a poslední jsme si uběhli s tenisovou raketou a míčkem, se kterým jsme museli balancovat.

Pří hře Škola magie jsme museli zkombinovat naši paměť svalovou a slovní. Pomocí básniček a pohybových sestav si každý tým musel vykouzlit co nejvyšší počet bodů. Během posledního večera nás čekalo závěrečné vyhlášení těch nejlepších sportovců, nejrychlejších běžců a výherců turnajů. V pátek ráno jsme už jen vyklidili naše chatičky a čekali na autobus. V pořádku jsme se vrátili do Radotína a k radosti všech zúčastněných v plném počtu. Za to patří dík všem profesorům a profesorkám, kteří se o nás v průběhu týdne starali. Doufáme, že si to s námi také užili a těšíme se na další společné výlety.

Anežka Plicková, 3.S

BRONZ Z JUNIORSKÉHO MISTROSTVÍ EVROPY

Naše studentka Anička Čechová 22. – 24. 5. reprezentovala Českou republiku ve veslování na Mistroství Evropy do 19 let, které se konalo v německém Brandenburgu. Díky výbornému závěru si česká osmiveslice juniorek dojela pro 3. místo. Za účasti více než 30 evropských států si děvčata

Celý článek »

Jazz Černošice 2026 aneb poděkování Columbelly

Zdá se, že smíšenému sboru GOP je už vystupování na mezinárodním festivalu Jazz Černošice souzeno. Pravdou je, že jsme bývali (tedy sbormistryně a tehdejší skvadra) téměř od založení u toho, někdy od začátku nového tisíciletí…Pořád ještě jsem se úplně nesmířila s tím, že už je

Celý článek »

Fyziku najdeš všude

Kolekce obrazů „Fyziku najdeš všude“, která byla jako trvalá expozice umístěna v učebně 21, vznikla po úspěšné realizaci předchozího projektu „Tváře přírody“ v učebně 31. Studenti,kteří se prvního projektu zúčastnili, vyjádřili chuť do další práce, a protože učebna 21 působila dlouhodobě poněkud sterilním dojmem a postrádala

Celý článek »

Návštěva atomového krytu

Dne 10. 4. 2026 jsme se společně s třídou 3.A a profesorským doprovodem profesorkou Chamrovou a Krupovou zúčastnili zájezdu do ATOMMUZEA. Muzeum se nachází na jižním okraji Brd hluboko v lese a je jediným skladem jaderné munice přístupný veřejnosti v České republice. Přivítal nás pan průvodce,

Celý článek »

Proud jednou nohou v kriminále

Ve středu 15. 4. 2026 naši mladší kamarádi bojovali o místo na své vysněné škole. My, studenti Gymnázia Oty Pavla, jsme už tuto disciplínu překonali. Tak co s námi? Třídy 1.B a 2.B se v tomto krátkém volnu společně s paní profesorkou Krupovou vydaly na

Celý článek »

KRÁSY I DRSNOST OSTRAVY!!!

Celý náš projekt odstartoval už týden před odjezdem. Ještě v Praze jsme dostali důležitý úkol: vyzpovídat lidi v okolí Václavského náměstí a zjistit, co se jim vybaví pod pojmem Ostrava. S touto sbírkou odpovědí jsme pak ve čtvrtek 26. března v 7:20 vyrazili vstříc třídenní realitě. Čtyřhodinovou cestu vlakem

Celý článek »

Návštěva FBMI ČVUT v Kladně

V pátek 13. 3. 2026 se vydali studenti fyzikálního semináře ze třetích ročníků s profesorkami Mlynářovou a Chamrovou do Kladna, kde navštívili Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT. Na tuto fakultu byli pozváni bývalou studentkou GOP Leontýnou Varvařovskou, čímž jí takto děkujeme. V rámci návštěvy se studenti zapojili do jednoho

Celý článek »

DOFE svačinky

V pondělí 23. března se náš tým studentek a učitelek DOFE zapojil do projektu Charity Bake Sale 2026aneb Svačinu nech doma. Napekly jsme převážně sladké pokrmy a za ceny příznivé studentům i učitelům jsme je po dvěpřestávky prodávaly. Nejenže jsme takto nepřímo oslavily tři roky od

Celý článek »