Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

GOP ZNOVU TOP!

Dne 22. 4. 2025 se na holešovském výstavišti sešel běžecký tým z GOP pod vedením pana profesora Tomáše Dostála. Čekal nás každoroční závod „Juniorský maraton“. Každý z nás běžel 6 kol o 700 metrech, tedy 4,2 kilometru. Tým byl desetičlenný, takže dohromady jsme uběhli maratonský běh.

První úsek jako obvykle výtečně rozběhl Filip Nemšovský, který se popral s obrovským množstvím závodníků a po 13 minutách a 42 sekundách předával na druhém místě. Po úspěšné předávce se na trať vydal Ondřej Novotný, který podal velmi kvalitní výkon 14:54, a udržel druhé místo. Jako třetí se na trať pustila Anežka Sladká, která stáhla manko a díky času 17:46 dostala naši štafetu na první místo. Následně dostal štafetový čip do ruky Štěpán Kratochvíl, který i přesto, že se podle jeho slov necítil nejlépe, první místo udržel a díky času 15:53 náskok ještě zvýšil. První polovinu štafety uzavřela Amélie Klajmonová, ta se ovšem i přes velmi dobrý výkon 17:28 posunula o místo dozadu a předala na druhém místě. Šestého úseku se statečně chopil Prokop Diviš, který se dostal znovu na první místo, ovšem náš náskok začalo stahovat Gymnázium Na Vítězné pláni, které nás ale nestáhlo a Prokop tak tedy po 17 minutách a 2 sekundách předával na první pozici. Po sobě jdoucí trojici ze 4.S zakončila Claudia Aldrovandi, ta podala velmi dobrý výkon 17:20, ale ani to nezabránilo smazání náskoku našimi pronásledovateli. Na prvním místě vyběhl do osmého úseku Martin Zeman, který nedal soupeři šanci k vytvoření náskoku a v čase 15:10 předal po výborném výkonu na prvním místě ve stejném čase. Předposledního úseku se ujal Josef Kučera, který předvedl kvalitní výkon 15:51 a vytvořil drobný náskok na pronásledovatele. Jako poslední se z našeho týmu vydal na trať Matyáš Urban, který svým výkonem 14:26 náskok na druhou školu navýšil a protnul tak cílovou pásku jako první. Po celou dobu byli připraveni naskočit i dva náhradníci, a to Matyáš Horný a Anna Čechová.

Náš tým zaběhl celkový čas 2:39,35 a ovládl tak celý závod, na který se vydalo 120 týmů z Prahy a 26 týmů se Středočeského kraje. Náš tým tak s přehledem postoupil na finále Juniorského maratonu, které proběhne 4. 5. 2025 v rámci Pražského Orlen maratonu. Po závodě a drobných oslavách jsme tedy ihned skočili do přípravy na další štafetový závod, kterého se už teď nemůžeme dočkat.

Matyáš Urban, 6.S

BRONZ Z JUNIORSKÉHO MISTROSTVÍ EVROPY

Naše studentka Anička Čechová 22. – 24. 5. reprezentovala Českou republiku ve veslování na Mistroství Evropy do 19 let, které se konalo v německém Brandenburgu. Díky výbornému závěru si česká osmiveslice juniorek dojela pro 3. místo. Za účasti více než 30 evropských států si děvčata

Celý článek »

Jazz Černošice 2026 aneb poděkování Columbelly

Zdá se, že smíšenému sboru GOP je už vystupování na mezinárodním festivalu Jazz Černošice souzeno. Pravdou je, že jsme bývali (tedy sbormistryně a tehdejší skvadra) téměř od založení u toho, někdy od začátku nového tisíciletí…Pořád ještě jsem se úplně nesmířila s tím, že už je

Celý článek »

Fyziku najdeš všude

Kolekce obrazů „Fyziku najdeš všude“, která byla jako trvalá expozice umístěna v učebně 21, vznikla po úspěšné realizaci předchozího projektu „Tváře přírody“ v učebně 31. Studenti,kteří se prvního projektu zúčastnili, vyjádřili chuť do další práce, a protože učebna 21 působila dlouhodobě poněkud sterilním dojmem a postrádala

Celý článek »

Návštěva atomového krytu

Dne 10. 4. 2026 jsme se společně s třídou 3.A a profesorským doprovodem profesorkou Chamrovou a Krupovou zúčastnili zájezdu do ATOMMUZEA. Muzeum se nachází na jižním okraji Brd hluboko v lese a je jediným skladem jaderné munice přístupný veřejnosti v České republice. Přivítal nás pan průvodce,

Celý článek »

Proud jednou nohou v kriminále

Ve středu 15. 4. 2026 naši mladší kamarádi bojovali o místo na své vysněné škole. My, studenti Gymnázia Oty Pavla, jsme už tuto disciplínu překonali. Tak co s námi? Třídy 1.B a 2.B se v tomto krátkém volnu společně s paní profesorkou Krupovou vydaly na

Celý článek »

KRÁSY I DRSNOST OSTRAVY!!!

Celý náš projekt odstartoval už týden před odjezdem. Ještě v Praze jsme dostali důležitý úkol: vyzpovídat lidi v okolí Václavského náměstí a zjistit, co se jim vybaví pod pojmem Ostrava. S touto sbírkou odpovědí jsme pak ve čtvrtek 26. března v 7:20 vyrazili vstříc třídenní realitě. Čtyřhodinovou cestu vlakem

Celý článek »

Návštěva FBMI ČVUT v Kladně

V pátek 13. 3. 2026 se vydali studenti fyzikálního semináře ze třetích ročníků s profesorkami Mlynářovou a Chamrovou do Kladna, kde navštívili Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT. Na tuto fakultu byli pozváni bývalou studentkou GOP Leontýnou Varvařovskou, čímž jí takto děkujeme. V rámci návštěvy se studenti zapojili do jednoho

Celý článek »

DOFE svačinky

V pondělí 23. března se náš tým studentek a učitelek DOFE zapojil do projektu Charity Bake Sale 2026aneb Svačinu nech doma. Napekly jsme převážně sladké pokrmy a za ceny příznivé studentům i učitelům jsme je po dvěpřestávky prodávaly. Nejenže jsme takto nepřímo oslavily tři roky od

Celý článek »