Gymnázium Oty Pavla je pyšné na to, že od roku 2021 může svým studentům nabídnout účast v celosvětovém programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (Duke of Edinburgh´s Award, DofE).

Jedná se o program osobního rozvoje, ve kterém si vy sami vytyčíte své cíle v tom, co vás baví, nebo v tom, co jste zatím třeba jen toužili vyzkoušet.

Pravidelně se věnujete aktivitám ze tří oblastí, každé z nich 1 hodinu týdně. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost a dobrovolnictví. U každé aktivity si stanovíte určitý cíl, který vás bude motivovat a posouvat dál. Na závěr ještě absolvujete dobrodružnou týmovou expedici v přírodě. Celá cesta programem se zaznamenává do online aplikace, a když potřebujete pomoc, je vám dispozici vedoucí, který vám poradí.

Plnění výzev vás posune dál, prospěch z nich budete mít vy i okolí. A ani fakt, že na tuto cenu „slyší“ některé zahraniční vysoké školy, není zanedbatelný.

Pokud se chcete přidat do rodiny více než 6 miliónů lidí z více než 130 zemí světa, kontaktujte paní profesorku Blažíčkovou, se kterou si dohodnete, kdo z profesorek bude vaším vedoucím a mentorem na této cestě.

Další informace jsou dostupné na https://www.dofe.cz/o-programu.