Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

Vodák s 3.A aneb Pršelo shora, ze strany a někdy se zdálo, že prší i zespoda…
Po srazu na hlavním nádraží jsme vyrazili vlakem směr Čerčany. Byl krásný slunečný den a všichni jsme doufali, žepředpověď počasí není pravdivá a že pršet nebude vůbec…nebo nás ovlaží po těžkém dnu plném

BRONZ Z JUNIORSKÉHO MISTROSTVÍ EVROPY
Naše studentka Anička Čechová 22. – 24. 5. reprezentovala Českou republiku ve veslování na Mistroství Evropy do 19 let, které se konalo v německém Brandenburgu. Díky výbornému závěru si česká osmiveslice juniorek dojela

Karel IV.: oblíbené kosti, ženy, studna nestudna, obrazy a mnoho dalšího
Ve čtvrtek 14. května 2026 vyměnila třída 1.B s paní profesorkou Krupovou školní lavice za fyzickou výpravu za poznáním a brzy ráno vyrazila směr Karlštejn. Sraz jsme měli už v 7:45 v Radotíně. I

Jazz Černošice 2026 aneb poděkování Columbelly
Zdá se, že smíšenému sboru GOP je už vystupování na mezinárodním festivalu Jazz Černošice souzeno. Pravdou je, že jsme bývali (tedy sbormistryně a tehdejší skvadra) téměř od založení u toho, někdy od začátku

Fyziku najdeš všude
Kolekce obrazů „Fyziku najdeš všude“, která byla jako trvalá expozice umístěna v učebně 21, vznikla po úspěšné realizaci předchozího projektu „Tváře přírody“ v učebně 31. Studenti,kteří se prvního projektu zúčastnili, vyjádřili chuť do další

Návštěva atomového krytu
Dne 10. 4. 2026 jsme se společně s třídou 3.A a profesorským doprovodem profesorkou Chamrovou a Krupovou zúčastnili zájezdu do ATOMMUZEA. Muzeum se nachází na jižním okraji Brd hluboko v lese a je

Proud jednou nohou v kriminále
Ve středu 15. 4. 2026 naši mladší kamarádi bojovali o místo na své vysněné škole. My, studenti Gymnázia Oty Pavla, jsme už tuto disciplínu překonali. Tak co s námi? Třídy 1.B a 2.B

KRÁSY I DRSNOST OSTRAVY!!!
Celý náš projekt odstartoval už týden před odjezdem. Ještě v Praze jsme dostali důležitý úkol: vyzpovídat lidi v okolí Václavského náměstí a zjistit, co se jim vybaví pod pojmem Ostrava. S touto sbírkou odpovědí jsme pak

Návštěva FBMI ČVUT v Kladně
V pátek 13. 3. 2026 se vydali studenti fyzikálního semináře ze třetích ročníků s profesorkami Mlynářovou a Chamrovou do Kladna, kde navštívili Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT. Na tuto fakultu byli pozváni bývalou studentkou GOP Leontýnou

Příroda – tradice – krása v jednoduchosti aneb Photobase 2026
Rok se s rokem sešel a nás zase čekala milá povinnost nejdříve s porotou vybrat finálové a vítězné fotografie, nechat je vytisknout, se studenty 4.S je zarámovat a se studenty 3.A vystavit v historických prostorách

DOFE svačinky
V pondělí 23. března se náš tým studentek a učitelek DOFE zapojil do projektu Charity Bake Sale 2026aneb Svačinu nech doma. Napekly jsme převážně sladké pokrmy a za ceny příznivé studentům i učitelům jsme

Rozhodnutí ministra školství
Rozhodnutím ministra školství Ing. R. Plagy, Ph.D. končí letošní školní rok v pátek 26. 6. 2026. Celý dokument (odkaz PDF).