Ve středu 23.4.2014 se u nás ve škole potilo mnoho potenciálních studentů u přijímacích zkoušek, zatímco polovina naší třídy hovořící bravurně německy si vyrazila za poznáním do Goethe-Institutu v Praze. Sraz byl v přijatelných 8.45 na Masarykově nábřeží před budovou institutu. Účast byla téměř stoprocentní a tak nezbývalo, než otevřít masivní křídlo dveří a vtrhnout dovnitř.
Po zběžné prohlídce prvního patra, při které jsme si se zájmem četli vzkazy a poznámky od předešlých návštěvníků (samozřejmě v němčině), následovalo představení aktivit této instituce. Pravidelně se zde pořádá výuka němčiny pro co nejširší spektrum účastníků. Probírají se zde nejrůznější témata – od knih a kultury až po politiku.
Krátce po tomto úvodu následovala prohlídka knihovny s výkladem o řazení knih a výukového materiálu podle nejrůznějších kritérií. Portfolio je zde opravdu velice pestré. V policích najdeme jak komiksy téměř bez textu pro úplné začátečníky, tak i několikapalcové svazky o dějinách Německa. Nechyběla ani sekce s moderními nosiči informací, jako videokazety a DVD.
[slider crop=“yes“ slide1=“/wp-content/uploads/goethe3.jpg“ slide2=“/wp-content/uploads/goethe4.jpg“][/slider]
Následovala soutěž, která měla ukázat, zda jsme při výkladu dávali dostatečný pozor. Všichni ji samozřejmě zvládli na výbornou a mohlo se pokračovat prohlídkou výstavy, která se zde také nacházela.
Na závěr jsme navštívili Goethe Café, kde panovala příjemná atmosféra a každý si zde něco dobrého objednal. Za půl hodinky jsme se už dobře naloženi naposledy ohlédli na pěknou budovu a pokračovali k Rakouskému Kulturnímu Fóru. Tady na nás čekala zajímavá fotogalerie s komentáři v nejrůznějších jazycích. Také jsme se samozřejmě stihli podívat do zdejší (už menší) knihovny. Po svačince už nezbývalo, než se rozloučit a vydat se po vlastní ose domů.
Michael Jaroš 3.S