Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

Pohoda s CK Povoda – aneb vodácký kurz 5.S

Po covidové pauze byl znovu obnoven týdenní vodácký kurz. Nesjížděla se však Vltava, ale Sázava.

A tak jsme v pondělí ráno plní očekávání, ale i strachu ze špatného počasí vyrazili z Hlavního nádraží. Dojeli jsme do Ledečka, kde jsme se seznámili se základními pojmy vodáctví, vyzkoušeli si pádlovat, rozdělali oheň a hráli a zpívali – až se postupně lidi vytratili do svých spacáků a nechali se unášet do, pro někoho na poněkud kratší dobu, světa snů.

V úterý se naplnily naše obavy z počasí – celou dobu naší plavby pršelo. Už ani pláštěnky nepomohly, všichni jsme promokli až na kůži (nebo až pod ni?). Naši náladu nespravil ani příjezd do tábořiště. Dozvěděli jsme se totiž, že naše zavazadla v kempu ještě nejsou. Mačkajíce se kolem jednoho doutnajícího ohníčku, čekali jsme na svá zavazadla celé dvě   hodiny… Naštěstí nikdo z nás nenastydl.  Večer už nepršelo, a tak jsme sesedli zase kolem ohně a zpívali a povídali.

Ve středu se nám ani nechtělo věřit, jak hnusně předchozí den bylo. Středa se nám úterý snažila vynahradit – a myslím, že se jí to povedlo. Celý den bylo krásně, čehož někteří využívali k vodním bitkám (nejčastěji byl ve vodě pan prof. Cieslar). A pak už klasický sled událostí: sprcha tedy tentokrát jen v Sázavě, oheň a zpěv.

Čtvrtek jsme začali netradičně: dějepisnou exkurzí na zříceninu hradu Zlenice. Ač byla špatná předpověď počasí a celý den nevykouklo slunce, nezmokli jsme. Jediná chvíle, kdy pršelo, bylo, když jsme šli do hospody na oběd. V kempu na pana prof. Dostála čekala jeho manželka s dcerkou, tak si udělali ještě rodinnou projížďku. Poslední večer nejen vodáckého kurzu, ale nejspíš i celkově naší školní akce, jsme nemohli strávit jinde než u ohně.

Poslední den byl vodácky nejzábavnější. Konečně to jelo. A měli jsme i dostatek vody, tudíž jsme tuto část vůbec mohli jet.

Notně unavení, špinaví, ale i spokojení, odpočatí od mentální námahy jsme se v pozdním odpoledni dostali do Prahy.

Ester Horálková, 5.S

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email

Rychlé a vytrvalé dívky GOP

Jak jinak nazvat příspěvek o úspěchu dívek z 2.S a 1.S, které dne 21. 9. 2022 suverénně zvítězily v okresním kole v přespolním běhu. Závod se konal v okolí radotínského biotopu, trať pro dívky měřila 1500 metrů. Naše gymnázium reprezentovaly Amálie Klajmonová, Claudia Aldrovandi a

Celý článek »

VÍTR DO ZAD!

Ač je léto pro většinu studentů i učitelů našeho gymnázia časem odpočinku, vrcholoví sportovci Ester Hajnovičová a Ondra Novotný z 2.A to mají trošku jinak. Čtěte dál a dozvíte se víc! 😊 Ondro a Ester, máte za sebou „pracovní“ léto, můžete se pochlubit nějakými svými úspěchy?

Celý článek »

Letní kurz Vědcem na vlastní kůži

Milí studenti, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů si vám dovoluje pozvat na letní čtyřdenní kurz Vědcem na vlastní kůži 15. – 18. 8. Neváhejte se přihlásit, věřím, že nebudete litovat. Přihlášky a více informací zde. Krásné letní dny všem přeje Jana Hrkalová

Celý článek »

Sportovní den GOP

Jednou z posledních akcí na konci školního roku bývá tradiční sportovní den. Ten letošní se uskutečnil v předposlední den školy, 29. června. Studenti si mohli vybrat z pestré škály sportovních disciplín, jimiž v letošním školním roce byly: přespolní běh, kopaná, beachvolejval, softball, pétanque a šachy. Ti, kteří neholdují

Celý článek »

Návrat do začátků

Dne 21. 6. na naši školu dorazil Jáchym Topol, absolvent našeho gymnázia a proslulý spisovatel, s cílem udělat nám besedu o svém studiu a působení v undergroundu i na současné literární scéně. Velkou část debaty hovořil právě o létech strávených na našem gymnáziu v době normalizace. Jednalo se

Celý článek »

Přečti a natoč: Zabodoval chlapec v pruhovaném pyžamu!

Po dvouleté pauze způsobené koronavirovou epidemií jsme 21. 6. 2022 navázali na 1. ročník studentského filmového festivalu Přečti a natoč.  Odpolednem jsem diváky provázela spolu s Matyášem Urbanem z 3.S, odvážlivcem, který se sám přihlásil, aby získal cennou moderátorskou zkušenost. Zhlédli jsme postupně devět filmů (Prvok,

Celý článek »

Němčina v průběhu „pocovidového“ zotavování

„Sachertorte“, „Mohnkuchen“, „Nusstorte“, „Bayerische Dalken“, „Germknödel mit Vanillesoße“ a také mezinárodně oblíbený „Käsekuchen“ – to byl recept třídy 3.S na regeneraci po dlouhém období on-line výuky. Všechny tyto speciality jsme ochutnali a náležitě, v němčině, ocenili. Nostalgii po cestování jsme si dopřáli v rámci projektu „Deutsche Städte“.

Celý článek »

Vítáme a zároveň bilancujeme

Ve čtvrtek 16. června se v aule základní školy konala imatrikulace prvních ročníků našeho gymnázia. Netradičně až v červnu z důvodu vládních nařízení souvisejících s covidem. To dalo paní ředitelce, třídním profesorkám, ale i studentům možnost poohlédnout se za uplynulým školním rokem a bilancovat. Zde jsou úryvky z proslovu 1.A:

Celý článek »

VODĚ ZDAR čili 3.A na Sázavě 

V pondělí 13. června vyrazila naše třída na vodu. Hurá! Konečně jsme se toho po třech letech dočkali. Na starost nás dostala naše třídní paní profesorka Michaela Šreinová s panem profesorem Luďkem Sedlákem.   Odjížděli jsme hned ráno z Hlavního nádraží směr Čerčany a pak s přestupem až do Ledečka.

Celý článek »

Radost číst – radost psát – radost číst!

Titulek článku možná vypadá divně, ale vyjadřuje docela přesně proces, který vedl k literárnímu úspěchu Markéty Neubergové (5.S). Markéta je totiž náruživá čtenářka, o literatuře umí nejen přemýšlet, ale i psát. A přirozeně na to navazuje to, že její psaní čtenáře zaujme. Právě toto se stalo

Celý článek »