Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

Provence očima studentů 4.S a 2.A

Na Azurovém pobřeží (skoro) nikdy neprší

V pátek 23. 9. 2022 se v pozdních večerních hodinách sešli před naší školou studenti ze 4.S a 2.A, aby se společně autobusem vydali na výpravu do Provence na Azurové pobřeží. K tomu, abychom se tam dostali, jsme museli absolvovat dlouhou jízdu autobusem, kterou každý zvládal po svém. Den našeho příjezdu do místa určení bohužel provázel déšť, který naštěstí ustal, a my tak mohli obdivovat krásy tohoto zvláštně zbarveného kraje na našem pěším výletu.

V rámci zájezdu jsme viděli řadu velkých měst i malebných vesniček. Ochutnali místní speciality, viděli krásy tamější přírody a obdivovali nepopsatelnou barvu moře, jež omývá břehy tohoto kraje. Viděli jsme i řadu uměleckých děl mistrů, kteří se na Azurové pobřeží přestěhovali. Navštívili jsme muzeum Marca Chagalla, Pabla Picassa a Matissovu kapli. Ve všech městech jsme navíc měli příležitost prohlédnout si, jak vypadá dnešní umění v maličkých studiích, kterých jsme viděli nepočítaně.

Než jsme se stačili pořádně pokochat, přišel čas odjezdu zpět domů. Cestou zpátky jsme se ještě stavili v Monacu, kde jsme obdivovali architekturu a řadu luxusních lodí. Naši cestu zpět domů opět provázel déšť. Ani to nám ale nemohlo pokazit celkový dojem ze zájezdu, který byl úžasný. Všichni bychom rádi jeli znovu a klidně na delší dobu.

Tereza Korčeková a Matyáš Urban (4.S)

Zážitky z Provence

Dne 23. září, po srdce drásajícím loučení s našimi blízkými, započala naše dlouhá cesta do francouzské Provence. Naší destinací byl Anthéor, kde jsme se ubytovali ve skromných příbytcích. Autobusem jsme projížděli všelijakými místy a měli jsme příležitost vidět úchvatnou přírodu, kterou Francie překypuje. Za zmínku stojí dechberoucí Grand canyon du Verdon. Na naší cestě jsme prošli Nice, Cannes, Monaco a mnoho dalších, avšak venkov nám utkvěl v srdci. Moustiers-Sainte-Marie byla překrásná malebná vesnička, tamější lidé byli přívětiví, sympatičtí a celkově otevření vůči turistům. Cítili jsme se tam jako doma. Výlet do Francie je něco nepopsatelného a neopakovatelného. Byl to úchvatný zážitek, za který jsme nesmírně vděční.

Monika Daňsová a Filip Djukanović (2.A)

Výsledky přijímacího řízení 2025

Výsledkové listiny přijímacích zkoušek pro čtyřleté, šestileté i čtyřleté studium PROUD, naleznete na stránce Přijímací řízení. Rodiče uchazečů o přijetí mohou od 12. 5. 2025 v systému DIPSY nahlížet do opravených testů přijímacího řízení.

Celý článek »

GOP ZNOVU TOP!

Dne 22. 4. 2025 se na holešovském výstavišti sešel běžecký tým z GOP pod vedením pana profesora Tomáše Dostála. Čekal nás každoroční závod „Juniorský maraton“. Každý z nás běžel 6 kol o 700 metrech, tedy 4,2 kilometru. Tým byl desetičlenný, takže dohromady jsme uběhli maratonský běh. První

Celý článek »

Exkurze do Muzea Karlova mostu a plavba po Vltavě

Dne 20. března jsme se zúčastnili exkurze do Muzea Karlova mostu na Křižovnickém náměstí. Prohlídka nás provedla historií tohoto pražského mostu, od jeho stavby až po současnost. Viděli jsme modely mostu i historické pracovní nástroje, které se při stavbě mostu používaly. Slyšeli jsme i zajímavé

Celý článek »

Lyžák s CK OK aneb Kurz přežití v Alpách

V sobotu 29. 3. 2025 se třídy 4.S a 2.A potkaly v Radotíně, naskočily do autobusu a vydaly se na sedmihodinovou cestu do malebného rakouského Stuhlfeldenu – Kitzbühel Arena. Přijeli jsme ve večerních hodinách do ubytovny CK OK a hned běželi do postele, abychom byli plní energie

Celý článek »

Konečný počet uchazečů

Konečný počet uchazečů pro čtyřleté studium: 116, z toho na prvním místě 48 uchazečů; konečný počet uchazečů na šestileté studium – 377, z toho na prvním místě 190 uchazečů; PROUD – 39 uchazečů.

Celý článek »

Na projektovém fóru jsme se v konkurenci neztratili

Dne 25. března 2025 se na pražském gymnáziu Na Zatlance konalo Studentské projektové fórum, kterého jsme se zúčastnili také my dva (Lucie Šnoblová a Ondřej Voplakal, 5.S) za doprovodu paní profesorky Pavlíny Krupové. Nejprve jsme byli spolu s ostatními účastníky přivítáni v aule školy, kde nám byl

Celý článek »

Vstříc srdci Evropy

Večer 24. 3. 2025 se skupinka vybraných zájemců z našeho gymnázia, pod dohledem pana profesora Cieslara, sešla na pražském hlavním nádraží, kam byl přistavěn autobus, kterým jsme se měli dostat do Bruselu, srdce Evropské unie. Druhý den ráno jsme po krátkém spánku v sedačkách autobusu udělali zastávku

Celý článek »

Maturitní ples GOP

Ve čtvrtek 6. března jsme se opět po roce sešli v Radiopaláci na maturitním plese tříd 4.A a 6.S. Po usazení všech hostů maturanti předvedli svá předtančení-jedno spíše klasičtější, druhé pro změnu latinskoamerické. Následovalo šerpování s nástupy jednotlivých dvojic, aby mohl mít každý svou chvilku slávy. Po

Celý článek »