Od konce minulého školního roku jsme v kalendáři vyhlíželi čtvrtek 25.11., kdy jsme se měli zúčastnit velkého dějepisného svátku, také známého jako celostátní kolo týmové Dějepisné soutěže gymnázií, které se každoročně koná v Chebu. K našemu zklamání jsme se ale vinou zhoršující se epidemiologické situace do Chebu nepodívali. Celostátní kolo soutěže proběhlo online, pro finalisty z Prahy na Gymnáziu Jana Patočky.
V den D jsme na Gymnáziu Jana Patočky společně s dvěma dalšími pražskými týmy finalistů zasedli k počítačům a ponořili se do otázek věnovaných dobám minulým. Vyplňovali jsme úlohy otevřené i uzavřené, pokoušeli jsme se identifikovat slavné osobnosti z černobílých fotografií, měli jsme za úkol rozpoznat ukázky z filmů a odpovídali jsme na otázky, které nám pokládaly známé osobnosti současné doby.
Po skončení našeho dějepisného maratonu jsme několik dní netrpělivě čekali na výsledky, a to čekání rozhodně stálo za to – v celostátním kole soutěže jsme se umístili lépe než kdykoliv předtím. Patří nám 18. příčka ze 75 gymnázií České republiky a Slovenska, v rámci České republiky jsme 13. a těsně druzí v Praze. Potěšil nás i náš bodový zisk, podařilo se nám nasbírat 207 bodů z celkových 242 (viz výsledná listina – stáhnout PDF).
Teď je před námi další dějepisná výzva – nový ročník soutěže, tentokrát zaměřený na téma druhé světové války. Vytyčili jsme si cíl – rádi bychom se podívali do Chebu…
Eliška Lukavská, 3.S