Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

Ty přece nemáš poslouchat v kuchyni a v koupelně, Ucho, a ty to víš!

Divadelní inscenace inspirovaná úspěšným filmem ze sedmdesátých let dodává celému příběhu nový rozměr. Hlavní motiv zůstává stejný, a to sice strach z totalitního režimu přecházející v paranoiu, ale divadelní provedení se ještě soustředí na vztah mezi ústřední dvojicí manželského páru.

Mnoholičnou a rafinovanou ženu Annu velmi uvěřitelně ztvárňuje herečka Antonie
Talacková, působící zprvu lehce přiopilým, hloupoučkým dojmem, který ovšem skvěle umí prodat. Časem se však ukáže, že tato „dáma“ není zase tak prostá, jako si všichni myslí. Svého muže Ludvíka, ztvárněného Danielem Bambasem, umí pořádně trápit, jak se ale ukáže, trápí se i ona sama.

Ludvík, muž s jasným zaměřením na sebe, dává Anně taky pěkně zabrat. Nervozitu a občasnou agresi ventiluje až moc přesvědčivým způsobem a hulvátství z něj přímo sálá.

Obdivuhodný výkon obou dvou herců je třeba ocenit i proto, že za celou hodinu a půl hráli nonstop, bez přestávky dramaticky a intenzivně. Ze svižnosti tempa a celkové energie představení jsem pak byla i mírně vyčerpaná. Scéna byla navíc skvěle postavená, dokonce s funkčním potrubím, což mě vede k tomu, že ekologická hodinka a půl to teda vážně nebyla. Herci skvěle dokázali pracovat s prostorem, někdy jsem se až bála, že omylem využijí i nás, publikum.

Účel připomenout strašlivost 50. let, varovat před aktuálností tohoto tématu a ukázat vlastně psychologickou studii toho, co v člověku odhalí strach, se podle mého názoru nesmírně povedl a s klidným srdcem tuto podívanou mohu doporučit.

Zhlédnuto v rámci Literárního semináře 21. 11. 2018 v Divadle na Vinohradech.

Antonie Hradilková, 3.A

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email

Maturanti tříd 4.A a 6.S

Maturanty tříd 4.A a 6.S prosíme o včasný příchod do budovy školy dle pozvánky k didaktickým testům maturitních zkoušek. Při vstupu do budovy školy hlavním vchodem je nutné prokázat se dokladem o negativním testu (PCR, antigenní) na nemoc COVID-19, který byl uskutečněn v posledních 7 dnech.

Celý článek »

Prezenční výuka v týdnu od 24. 5. 2021

Od 24. 5. se vyučují prezenčně všechny třídy dle řádného rozvrhu hodin. Prosíme studenty všech tříd, aby se dostavili na testování před výukou v pondělí 24. 5. již v 7:30. Stravování ve školní jídelně je zajištěno.

Celý článek »

Prezenční výuka v týdnu od 17. 5. 2021

Od 17. 5. se vyučují třídy 1.S a 2.S prezenčně dle řádného rozvrhu hodin. Prosíme studenty obou tříd, aby se dostavili na testování před výukou v pondělí 17. 5.  již v 7:30. Stravování ve školní jídelně je zajištěno.

Celý článek »

Informace pro rodiče žáků 2.S k pilotnímu testování metodou PCR realizovaného Hlavním městem Prahou

Vážení rodiče, prosíme vás o spolupráci v pilotním testování pomocí PCR testů ze vzorků slin, které realizuje náš zřizovatel Hlavní město Praha pro všechny žáky nižšího stupně víceletých gymnázií. Vzhledem k rotačnímu systému prezenční výuky, budou žáci třídy 2.S v pondělí 10. 5. nejprve testováni antigenními testy, poté přesnější

Celý článek »

Koho by bavilo žít věčně?

Tato otázka je citát z textu Nápoj mládí Lucie Zemanové (3.A). A proč je v titulku tohoto článku? Studentka totiž patří do Literárního semináře, který se spolu se zájemci ze 4.S zapojil do literární soutěže Čapkoviny, každoročně pořádané SŠ designu, umění, knižní kultury a ekonomiky. Letošní téma

Celý článek »

Zahájení rotační výuky

Rotační prezenční výuka nižšího stupně GOP bude z důvodu zajištění přijímacích zkoušek do šestiletého a čtyřletého studia zahájena až 10.5. 2021, a to výukou ve třídě 2.S dle řádného rozvrhu hodin. Prosíme studenty 2.S o příchod 10.5 již v 7:30 na testování před výukou. Stravování

Celý článek »

Důležité pokyny pro uchazeče k přijímacím zkouškám

Dle Dodatku MŠMT ze dne 29. 4. 2021 “Pro účastníky u přijímacích zkoušek je dostatečným ochranným prostředkem zdravotnická rouška”. Podle dokumentů Ministerstva zdravotnictví „Mimořádné opatření“ ze dne 6. 4. 2021 a MŠMT „Opatření obecné povahy přijímací řízení – dodatek“ ze dne 6. 4. 2021, bude

Celý článek »

Studenti debatovali anglicky s EYP

Ani překlopení do online režimu neodradilo nadšené členy Evropského parlamentu mládeže od zorganizování další regionální výběrové konference, a nutno říci, že se jim opravdu povedla. Několik studentů GOP se do anglické debatní soutěže úspěšně zapojilo. Více o jejich dojmech se dočtete v příspěvku. Ve dnech od

Celý článek »

Studenti GOP úspěšní i v době covidové!

Jistě mi dáte za pravdu, že převážně negativní zprávy jsou bohužel nedílnou součástí naší každodenní reality již téměř celý rok. O to raději člověk přináší zprávy opačného rázu. Zásluhu na tom, že vám zde jednu takovou mohu zprostředkovat, mají naši letošní maturanti. I v době, kdy

Celý článek »

Výuka od 1. února 2021

Výuka všech tříd dle rozhodnutí MŠMT bude i nadále od 1. února do 14. února 2021 probíhat distančním způsobem. Studenti všech tříd GOP budou sledovat instrukce svých vyučujících v prostředí MS Teams a prostřednictvím školního e-mailu.

Celý článek »

Výuka od 4. ledna 2021

Výuka dle rozhodnutí. MŠMT od 4. ledna 2021 bude probíhat distančním způsobem. Studenti všech tříd GOP budou sledovat instrukce svých vyučujících v prostředí MS Teams a prostřednictvím školního e-mailu. Více informací v dokumentu na koronavirus.edu.cz (stáhnout)

Celý článek »