GOP_logo

Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

Juniorský maraton 2022 plný zvratů

V úterý 26. 4. 2022 vyrazil náš běžecký team na pražské kolo juniorského maratonu v obsazení: Filip Nemšovský, Matyáš Urban, Lucie Janoušková, Ondřej Novotný, Eliška Lukavská, Jan Růžička, Anna Marešová, Josef Kučera, Lukáš Michálek s Ondřejem Valterem na posledním úseku. Závod se konal v pražské Stromovce na 1050 m dlouhém okruhu a každý závodník tak běžel čtyři kola, tedy 4200 m. Dohromady pak každá štafeta uběhla celých 42 km.

Hned po startu závodu se naše štafeta držela v čele a po prvním úseku byla dokonce s pohodlným náskokem na prvním místě. Náskok se během dalších úseků ještě zvětšoval, a tak byl na konci čtvrtého úseku zhruba 2 minuty. Pátý úsek byl ale nejslabší, a tak spolu s dalšími menšími ztrátami na dalších úsecích šla naše štafeta do posledního úseku ze čtvrtého místa. I přes stažení ztráty o více než minutu (ve výsledku snížení na necelých 23 vteřin) to ale na třetí místo nestačilo a naše štafeta tak skončila těsně pod stupni vítězů. Podala proto žádost o divokou kartu na celorepublikové kolo, kam postupovaly jen první tři štafety. Divoké karty byly ale k překvapení všech losovány, a tak ani s minimálním odstupem na třetí místo naše štafeta postup takto nezískala. Došlo ale k nečekanému zvratu, kdy jedna z postupujících škol nepodala přihlášku a naši běžci tak získali v podstatě divokou kartu. V neděli 8. 5. 2022 si tak zaběhnou po boku světových závodníků Pražský maraton jako zaslouženou cenu za skvělý výkon v pražském kole.