Aktuality z Gymnázia Oty Pavla

VÍTR DO ZAD!

Ač je léto pro většinu studentů i učitelů našeho gymnázia časem odpočinku, vrcholoví sportovci Ester Hajnovičová a Ondra Novotný z 2.A to mají trošku jinak. Čtěte dál a dozvíte se víc! 😊

Ondro a Ester,

máte za sebou „pracovní“ léto, můžete se pochlubit nějakými svými úspěchy?

Ester: Na 109. primátorkách jsme obhájily podruhé v řadě první místo v hlavní kategorii osma žen. Na Mistrovství ČR jsem počtvrté v řadě obhájila titul Mistryně ČR.

Ondra: Můj cíl pro rok 2022 byl jasný. Pokusit se získat dres mistra ČR a nominaci na MS a ME. Celou přípravu jsem směřoval k těmto vrcholům a povedlo se. Na MČR ve Stupně jsem získal juniorský titul mistra ČR a zvítězil v celkovém hodnocení Českého poháru a vyjel si nominaci na evropský i světový šampionát. Mezi juniory budu pokračovat i příští rok, kdy mohu tento krásný dres mistra ČR vozit na sobě.

Jak jste v loňském školním roce zvládali skloubit svoji sportovní činnost se studiem na naší škole?

Ester: Bylo to pro mě náročné, protože v loňském roce jsem začala trénovat dvoufázově i v průběhu školního roku. Díky pomoci mých profesorů, kteří mi vyšli vstříc, se mi podařilo skloubit studium i trénink.

Ondra: Zatím nemám individuální výuku, ale pouze úlevu v předmětech VV a TV. Což mi umožňuje v odpoledních hodinách trénovat a poté se připravovat na výuku. Trénink po škole zabere 3-4 hodiny jízdy na kole. Zatím vše zvládám, ale jsou i dny, kdy sedím u učiva dlouho do noci.

Byli jste o prázdninách na dovolené, někde, kde jste opravdu jen odpočívali?

Ester: Celý červenec jsem strávila na soustředění v Itálii, poté jsem týden odpočívala na dovolené s rodiči a zbytek prázdnin jsem strávila tréninkem v ČR.

Ondra: Ano. O prázdninách jsem měl týden volno a byl jsem v Chorvatsku u moře, ale vrcholy sezony mám právě o prázdninách, tak hned po návratu z Chorvatska jsem odjel do Itálie na soustředění najíždět potřebné kilometry a připravovat se na MČR a MS.

Jak si v současné chvíli stojíte mezi svými vrstevníky ve světě sportu?

Ester: V současné době jsem v reprezentačním výběru ČR.

Ondra: V současné době jsem prvním rokem mezi juniory. Na MS ve Francii jsem skončil na 21. místě ze 115 juniorů. Bohužel jsem byl limitován nedostatkem vyježděných bodů, proto jsem startoval až ze 60. místa, ale jako prvoročák jsem byl pátý.

Na co se nyní připravujete, co vás čeká?

Ester: V září mě čeká Mistrovství ČR družstev, v říjnu kontrolní závody Vrcholového střediska mládeže a v listopadu prestižní regata Basel Head. Připravuji se na další sezónu, kdy mými největšími cíli jsou Mistrovství Evropy v Brive-la Gaillarde a Mistrovství světa v Paříži.

Ondra: Nyní jsem měl týden volno, ale podzim a zimu už budu trávit opět v terénu. Tentokrát za řídítky cyklokrosového kola, kde bych se chtěl prosadit na stupně nejvyšší, jak u nás, tak na světových závodech.

Moc děkuji za rozhovor, a jak říká pan zástupce Novotný, přejeme vám vítr do zad!

Jana Stenská

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email

Rychlé a vytrvalé dívky GOP

Jak jinak nazvat příspěvek o úspěchu dívek z 2.S a 1.S, které dne 21. 9. 2022 suverénně zvítězily v okresním kole v přespolním běhu. Závod se konal v okolí radotínského biotopu, trať pro dívky měřila 1500 metrů. Naše gymnázium reprezentovaly Amálie Klajmonová, Claudia Aldrovandi a

Celý článek »

VÍTR DO ZAD!

Ač je léto pro většinu studentů i učitelů našeho gymnázia časem odpočinku, vrcholoví sportovci Ester Hajnovičová a Ondra Novotný z 2.A to mají trošku jinak. Čtěte dál a dozvíte se víc! 😊 Ondro a Ester, máte za sebou „pracovní“ léto, můžete se pochlubit nějakými svými úspěchy?

Celý článek »

Letní kurz Vědcem na vlastní kůži

Milí studenti, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů si vám dovoluje pozvat na letní čtyřdenní kurz Vědcem na vlastní kůži 15. – 18. 8. Neváhejte se přihlásit, věřím, že nebudete litovat. Přihlášky a více informací zde. Krásné letní dny všem přeje Jana Hrkalová

Celý článek »

Sportovní den GOP

Jednou z posledních akcí na konci školního roku bývá tradiční sportovní den. Ten letošní se uskutečnil v předposlední den školy, 29. června. Studenti si mohli vybrat z pestré škály sportovních disciplín, jimiž v letošním školním roce byly: přespolní běh, kopaná, beachvolejval, softball, pétanque a šachy. Ti, kteří neholdují

Celý článek »

Návrat do začátků

Dne 21. 6. na naši školu dorazil Jáchym Topol, absolvent našeho gymnázia a proslulý spisovatel, s cílem udělat nám besedu o svém studiu a působení v undergroundu i na současné literární scéně. Velkou část debaty hovořil právě o létech strávených na našem gymnáziu v době normalizace. Jednalo se

Celý článek »

Přečti a natoč: Zabodoval chlapec v pruhovaném pyžamu!

Po dvouleté pauze způsobené koronavirovou epidemií jsme 21. 6. 2022 navázali na 1. ročník studentského filmového festivalu Přečti a natoč.  Odpolednem jsem diváky provázela spolu s Matyášem Urbanem z 3.S, odvážlivcem, který se sám přihlásil, aby získal cennou moderátorskou zkušenost. Zhlédli jsme postupně devět filmů (Prvok,

Celý článek »

Němčina v průběhu „pocovidového“ zotavování

„Sachertorte“, „Mohnkuchen“, „Nusstorte“, „Bayerische Dalken“, „Germknödel mit Vanillesoße“ a také mezinárodně oblíbený „Käsekuchen“ – to byl recept třídy 3.S na regeneraci po dlouhém období on-line výuky. Všechny tyto speciality jsme ochutnali a náležitě, v němčině, ocenili. Nostalgii po cestování jsme si dopřáli v rámci projektu „Deutsche Städte“.

Celý článek »

Vítáme a zároveň bilancujeme

Ve čtvrtek 16. června se v aule základní školy konala imatrikulace prvních ročníků našeho gymnázia. Netradičně až v červnu z důvodu vládních nařízení souvisejících s covidem. To dalo paní ředitelce, třídním profesorkám, ale i studentům možnost poohlédnout se za uplynulým školním rokem a bilancovat. Zde jsou úryvky z proslovu 1.A:

Celý článek »

VODĚ ZDAR čili 3.A na Sázavě 

V pondělí 13. června vyrazila naše třída na vodu. Hurá! Konečně jsme se toho po třech letech dočkali. Na starost nás dostala naše třídní paní profesorka Michaela Šreinová s panem profesorem Luďkem Sedlákem.   Odjížděli jsme hned ráno z Hlavního nádraží směr Čerčany a pak s přestupem až do Ledečka.

Celý článek »

Radost číst – radost psát – radost číst!

Titulek článku možná vypadá divně, ale vyjadřuje docela přesně proces, který vedl k literárnímu úspěchu Markéty Neubergové (5.S). Markéta je totiž náruživá čtenářka, o literatuře umí nejen přemýšlet, ale i psát. A přirozeně na to navazuje to, že její psaní čtenáře zaujme. Právě toto se stalo

Celý článek »